TURİZM

TEKİRDAĞ BURAM BURAM LAVANTA KOKTU

Tekirdağ’da bu yıl ilk kez düzenlenen Tekirdağ Lavanta Günleri büyük bir coşkuyla kutlandı. Festival kapsamında düzenlenen etkinliklere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Tekirdağ Valiliği’nin bünyesinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Karahisarlı Mahallesi’ndeki lavanta tarlasında biraraya gelen vatandaşlar ve fotoğraf tutkunları, tarlanın güzelliklerini çektikleri karelerle ölümsüzleştirdi. Vatandaşlar çiçek açan lavanta tarlasında bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Lavanta günlerinde kadınlar plates yaparken, bunun dışında kitap okuma, fotoğraf çekimi, halk oyunları gösterisi ve yerel sanatçıların konserleri gibi etkinlikler düzenlendi. Ziyaretçiler, festival alanına kurulan stantlarda lavantadan yapılan ürünler satın aldı.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Trakya’da en fazla lavantanın Tekirdağ’da olduğunu belirterek; “Ancak bu durum pek bilinmiyor. Bu etkinlikle farkındalık oluşturduk. Lavantanın ilimize ve ülkemize tanıtılmasına katkı sağladık. Bu etkinliklerin artmasıyla ve lavantanın tanınmasıyla Tekirdağ’ın önemli lavanta destinasyonları arasında yer alacağına inanıyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu