ÇEVREYAZILI HABER

BİNGÖL ALEV ALEV

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Güzeldere ve Dedebağı köylerinde çıkan yangın devam ediyor. Yaklaşık 3 gündür devam eden yangın henüz kontrol altına alınamadı.

Cuma günü Saat 13.10 itibarıyla başlayan yangına ilk müdahale yangından 20 dakika sonra başlarken ekipler ve köylülerin çabalarına rağmen bir türlü söndürülemedi.

Bunun üzerine Elazığ Orman İşletme müdürlüğünün yani sıra 7 ilçeden de destek istendi ve şuan da yangına 6 arazoz, 12 is makinesi ve 45 personelle müdahale ediliyor.

Dün itibarıyla Kahramanmaraş’tan gelen yangın söndürme helikopteri ile hem havadan hem de karadan yangını söndürme çalışmaları aralıksız devam ettiriliyor.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Yangın sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Sosyal medya kullanıcıları #BingölYanıyor hashtagi altında yaptıkları paylaşımda yangına havadan yeterince müdahale edilmediğini öne sürüp yetkilileri göreve çağırdı. Bölgenin maden açısından zengin olduğunu hatırlatan vatandaşlar, ” Bingöllün genç ilçesinin meşe ağaçları ile kaplı gür ormanları,içindeki binlerce canlı türü ile birlikte günlerdir yanıyor, görüntüler az önce çekildi. Söndürme çalışmaları yetersiz,çok büyük bir doğa katliamı yaşanıyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu