TARIM

BELEDİYEDEN ÇİLEK ÜRETİMİNE DESTEK

Tepebaşı Belediyesi tarafından desteklenerek çilek üretimine başlayan kadınlar, toprağa emek vermeye devam ediyor. Emeklerinin karşılığını alan kadınlar üretim alanlarını büyütürken, Başkan Ataç’a da teşekkür ediyor.

Tepebaşı Belediyesi, yerel üreticiler ile birlikte kadın emeğinin desteklenmesi adına gerçekleştirdiği çalışmaları sürdürüyor.

2019 yılında Atalantekke Mahallesi’nde, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’tan çilek yetiştirmek için destek isteyen kadınlar, çilek yetiştiriciliğinde önemli gelişim sağladı. Başkan Ataç’ın talimatı ile dağıtılan 30 bin çilek fidesinin dikimini yapan Atalantekkeli kadın üreticiler, Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu tarafından sağlanan eğitimler sayesinde verimli şekilde ürün almayı sürdürüyor.

Aileleri ile birlikte üretim yapan kadınlar, bir fideden 750 gram ila 1 kilogram arasında olmak üzere 5 kez hasat yapıyor. Tepebaşı Belediyesi’nin fide, gübre ve eğitim destekleri ile Eskişehir gibi sert iklime sahip olan bir coğrafyada çilek yetiştirmeyi başaran kadınlar, Başkan Ataç’a da teşekkürlerini iletiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu