ÇEVRE

“KARACAN” İLE SIFIR ATIK’TA FARKINDALIK ARTACAK

Konya’ya bağlı Karatay Belediyesi, çocuklardan yetişkinlere kadar sıfır atık bilincinin geliştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Karatay’ın dört bir yanında devam eden farkındalık çalışmalarına artık Karatay’ın yeni üyesi “Karacan” da katılacak.

Karatay Belediyesi israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan “Sıfır Atık” projesi için ilçenin dört bir yanında farkındalık oluşturmak için eğitimlerine ve etkinliklerine devam ediyor.

SEVİMLİ MASKOT “KARACAN” HER AN KARŞINIZA ÇIKABİLİR

Karatay Belediyesi bu kapsamda Türkiye genelinde atıkların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla yürütülen Sıfır Atık projesine katkı sunmak için çalışma ekibine “Karacan”ı da dahil etti. Sevimli maskot ilçenin dört bir yanında Karatay Belediyesi’nin Sıfır Atık’ta tanıtım yüzü olacak.

Sıfır Atık Projesinin maskotu “Karacan” zaman zaman Karataylılarla bir araya gelecek. “Karacan”ın etkinliklere de katılarak çocuklar tarafından benimsenmesi sağlanacak.

Bu kapsamda “Karacan” ilk kez sahaya inerek Karataylı vatandaşlara bez çanta ve içerisinde sıfır atık konusunda bilgilendirici broşür, tohum kalem ve açacakla birlikte mavi toplama poşeti dağıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu