ÇEVRE

ANKARALILAR TEKER TEKER YEŞİL ALANLARA KAVUŞUYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Başkentlilerin yıllardır hasret kaldığı yeşil alanların sayısını her geçen gün artıran Büyükşehir Belediyesinin yeni çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarıyla halka açtığı “30 Ağustos Zafer Parkı”, “Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı” ve “Gazi Park” görenleri hayran bırakıyor.

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkentlileri yeşil alanlarla buluşturuyor. ıllardır AŞTİ’nin yanında atıl durumda olan “30 Ağustos Zafer Parkı’, Gazi Çiftliğine yakın mesafede bulunan “Gazi Park” ile “Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı”nı çevre ve peyzaj düzenlemeleri ile yeniden canlandırarak halka açan Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanların sayısını her geçen gün artırmayı amaçlıyor. Her iki park sadece merkez değil çevre ilçelerden de özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor.

Yaklaşık 62 bin metrekarelik alan içerisinde nilüfer göletinden spor sahalarına, çocuk oyun alanlarından evcil hayvan gezinti alanına, bisiklet yolundan etkinlik çayırına kadar 7’den 70’e herkese hitap eden Gazi Park, Başkentlileri hayran bırakıyor.

Gazi Park açılışından itibaren son günlerde Başkentlilerin aileleriyle birlikte vakit geçirmeye başladığı ve Başkent’in gözde yeşil alanlarından biri haline dönüşürken, yeşil alanlara hasret kalan vatandaşlar belediyeye teşekkür etti.

 30 AĞUSTOS ZAFER PARKI

 Başkentlilerin en çok tercih ettiği yeşil alanların başında yer alan 30 Ağustos Zafer  Parkı, 166 bin metrekarelik yeşil alanıyla buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Bisiklet yolunun yanı sıra yürüyüş ve koşu yoluyla vatandaşların ziyaret etmeyi tercih ettiği parkta, kendi bisikletiyle gelmeyenler için her yaş grubuna hitap eden bisiklet kiralama imkanı da sağlanıyor.

 Şehrin merkezinde ve kolay ulaşıma sahip oksijen deposu parka gelen Başkentliler, parkın Ankara’ya nefes olduğu görüşünde birleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu